Jiří Stočes

stoces.ss@gmail.com

+420 732 825 788

Počáteční pohovor

Výběr vhodného topidla.

Vybrat to správné topidlo je problém. Záleží na životním stylu. Nenabídnu do rekreační chaty kachlová kamna s konstrukcí, která se roztápí 10 hodin aniž bych je upravil tak, aby topily téměř okamžitě. Také není vhodná krbová vložka pro trvalé vytápění, pro její četnost obsluhy. Zákazník musí poodhalit trochu soukromí, abych mu mohl dát možnosti jak může řešit vytápění. Neméně důležitou stránkou je architektura a barevné sladění s ostatním zařízením vytápěných prostor.

Pár příkladů:
bullet Pro rodinu s pravidelnou pracovní dobou. Ráno odchod, večer příchod doporučuji kamna nebo krbovou vložku s velkou akumulací. Protože přes den nebude kamna nikdo obsluhovat, musí se nainstalovat automatika na vzduch do ohniště.
bullet Pro rekreační objekt na horách doporučuji kombinované topidlo, které topí pomocí proudění vzduchu (rychlost vytápění) a po uzavření výdechů pak topí sálavé teplo z akumulačního systému. Při instalaci automatiky na vzduch do ohniště dosáhnete periody přikládání nad 10 hodin a to vám umožní vrátit se z celodenního výletu do vyhřáté chalupy.
bullet Pro rekreační objekt, kde je požadavek jen na večerní zatopení a pohled do ohně lze doporučit otevřený krb s účinností kolem 10%, nebo krbovou vložku s účinností 60 až 80%. Tam, kde je potřeba vařit, můžu doporučit sporák. Sporák není určen k vytápění, protože do něho musíte přikládat každých 20 až 30 minut, což uznáte je k vytápění dost pracné, ale určitá část tepla se akumuluje a relativně dlouhou dobu hřeje.

Určitě se najdou další potřeby kam, co a jak zkonstruovat. Na to máme rubriku "Váš názor".